header-logo.png
lumber-2632844_1920.width-800.jpg

TOP rady jak zvládnout stěhování

Lepší vyhořet, než se stěhovat. Už jste se někdy stěhovali? Tak víte, že to nemá daleko od pravdy. Nemusí to být ale taková tragédie, chce to jen několik tipů, abyste to zvládli bez zbytečného stresu.

Nepodceňujte přípravy

Čeká vás stěhování? Tak to určitě víte několik dní dopředu. Nepodceňujte tedy přípravu a neodkládejte to až na někdy, s tím, že je času dost. Naplánujte si, co vše chcete stěhovat a co se vám již nehodí. Chcete si přestěhovat sedačku? Proč ne, ale změřte si, zda se vám do nového bydlení opravdu vejde. A když už ji budete stěhovat, kdo vám pomůže? Sežeňte si zavčasu odborníky, kteří vám pomohou. Co byste také měli v každém případě udělat, je sbalení si kufru jako kdybyste se chystali na dovolenou. Určitě nemáte kouzelnou hůlku, aby vše bylo ihned na svém místě. Připravte se, že po nastěhování vás bude čekat několik dní neustálého hledání a přemísťování.

Krabice, izolepa a fixy

Ke krabicím si kromě izolepy vezměte i fixy. Když budou barevné, tak tím lépe. Každou krabici si nadepište místem kam patří. Předejdete tak tomu, abyste v koupelně našli vařečky a v kuchyni fén. Když použijete barevné rozlišení ušetříte tak spoustu času a sil.

Skleničky a talíře vždycky zvlášť

Nebalte kuchyň s ložnicí dohromady. Udělejte si vždy krabice s jedním konkrétním místem. Na balení skleniček a talířů použijte papíry, můžou to být i letáky a fólie. Lepší vyhodit celou krabici plnou střepů než lovit střepy ze svetrů a ručníků. Nezapomeňte vše popsat – křehké!

Domluvte si garáž

Máte někoho známého, kdo má nevyužitou garáž? Nebo je ve vašem městě možnost pronajmutí si nějakých skladovacích prostor? Možná se vám takové místo bude hodit, až budete potřebovat věci, které se vám už nehodí někde odložit a promyslet co s nimi. Skvělé je, pokud vaše nové bydlení má sklep nebo nějakou komoru. Zároveň byste si ale také měli stanovit nějaké datum, do kdy to vše protřídíte, abyste hromadu nepotřebných věcí nepřekračovali ještě několik měsíců.

Využijte služeb profesionálů

Slíbil vám soused pomoc? Slíbil vám kamarád dodávku na stěhování? Tak držíme palce, ať svůj slib splní. Dost často se stává, že to pomocníci na poslední chvíli odřeknou, když zrovna zvednou telefon. Zkuste se obrátit na profesionály. Neprojezdíte několik desítek litrů benzínu, nebude vám druhý den bolet celý člověk a nehrozí, že by vám to na poslední chvíli odřekli. Nenechte si zkazit nové bydlení hned na samotné začátku.