header-logo.png
handshake-2056023_1920.width-800.jpg

Proč realitní kancelář rozhodně NE?

Pokud jste se rozhodli prodat svoji nemovitost, určitě zvažujete různé varianty, jak nejlépe začít a jak nemovitost nejlépe, nejrychleji a za co nejvíce prodat. Každá varianta má svá pro a proti.

Špatná pověst realitních makléřů

Jistě jste se setkali s někým, kdo má špatnou zkušenost s realitní kanceláří nebo realitním makléřem. Bohužel v současné době může dělat realitního makléře každý. Neexistuje zatím žádná regulace na to, kdo může a kdo nemůže být realitní makléř. 

Jeden den můžete být malíř pokojů, asistentka, nebo vedoucí supermarketu a druhý den se můžete stát realitním makléřem. Ve většině případů bohužel absolutně bez znalostí a jakéhokoliv vzdělání. Jen se spolehnete na to, že Vás zaučí kolega a hned první den voláte na inzeráty samoprodejců a nabízíte své služby, aniž byste věděli, co vlastně nabízíte. Takto přesně vzniká ta špatná pověst realitních makléřů. 

Jak najít dobrého makléře?

Ano, každý musí nějak začít, ale pouze v kvalitních kancelářích nejprve projde makléř vzdělávacím procesem a až potom může jít něco prodávat. Jak se ale v tomto vyznat? Jak najít dobrého realitního makléře, který má dostatek zkušeností, dobré reference a bude se orientovat i ve vašem regionu? 

Pokud nemáte ve svém okolí někoho, kdo Vám takového makléře doporučí, budete ho hledat asi dost těžko. Většina realitních makléřů nemá ani svoje webové stránky. 


A když už narazíte na opravdového profesionála (vlastně i na neprofesionála), počítejte s tím, že zaplatíte přemrštěnou provizi v desítkách až stovkách tisíc korun. 

Samozřejmě, že si řeknete, že to zkusíte sami, než se snažit zorientovat se mezi všemi makléři.

Navíc, když je teď tak snadné, zadat si inzerát sám. 

Svou nemovitost nafotíte (v našem blogu se dozvíte jak na to), popisek se Vám vygeneruje sám podle zadaných údajů o nemovitosti, Vy si ho jen doladíte. Stačí Vám znát adresu nemovitosti, její užitnou plochu, její stav a samozřejmě cenu, za jakou ji chcete prodat. Nevíte, co je užitná plocha? Nevíte, jak určit cenu nemovitosti? V naší aplikaci se vše dozvíte nebo najdete v nápovědě. 

Potom už jen ověříte svou e-mailovou adresu, že jste to skutečně Vy a můžete exportovat svůj inzerát na šest realitních serverů. Jaké to jsou se dozvíte ZDE


Nemusíte se bát obtěžujících hovorů od realitních makléřů. Pokud má někdo zájem o Vaši nemovitost, dostanete od nás e-mail s kontaktem na tohoto zájemce. Než Vám někoho pošleme, tak ho důkladně prověříme, jestli se opravdu nejedná o realitního makléře. A vy ho můžete kontaktovat zpět, kdykoliv kdy máte na hovor čas. 

Pokud máte pocit, že chcete pro prodej udělat více, prodat za více a rychleji, můžete si objednat doplňkové služby jako je 3D sken nemovitosti, konzultaci s realitním odborníkem nebo inzerci na placených inzertních serverech. 

V aplikaci dále naleznete důležité dokumenty od protokolu o prohlídce, přes reklamní letáky až po vzory smluv. 

V momentě, kdy dojde k prodeji, můžete využít vzorové kupní smlouvy nebo si objednat právní služby od specialistů na nemovitosti. Anebo využit služeb svého právníka, to je jen na Vás. 

Myslíte si teď, že je prodej nemovitosti složitý? Vyzkoušejte si to v naší aplikaci. Stačí kliknout a zadat inzerát