header-logo.png
pathway-2289978_1920.width-800.jpg

Jaro je tady! 9 z 10 zahrádkářů jásá

Jaro je za dveřmi a s ním se mnoho zahrádkářů pouští do úprav nebo dokonce do projektování nové zahrady. Záviděníhodná zahrada není pouze otázkou vkusu zahrádkáře, ale zahradu tvoří také množství prvků, které by spolu měli perfektně fungovat.

Můžete si najmout  zahradního architekta nebo zkusit sami nějaký grafický program. Ať už  se rozhodnete zahradu naplánovat s pomocí architekta nebo svépomocí, nejdříve byste si měli promyslet, co od své zahrady doopravdy očekáváte. Základem by mělo být důkladné a včasné plánování všech prvků. Špatně naplánované zahrady jsou navíc mnohem náročnější na údržbu i finance za pár let. Pokud jste tedy na samotném prvopočátku, rozhodně se vám vyplatí, využít služby odborníka, architekta. Celkový výsledek bude vypadat odborně esteticky lépe.

Jakou byste chtěli mít zahradu?

Zahrada pro odpočinek

Taková zahrada by měla být pokud možno bez údržby a projektována tak, abyste na ní měli soukromí. Neměl by zde chybět gril, bazén nebo vířivka. Jestli toužíte po dokonalém odpočinku, pak je odpočinková zahrada pro vás ideální.

Zahrada pro užitek

Hlavní a základní funkcí na této zahradě je pěstování ovoce, zeleniny nebo bylinek. Je jenom na vás čemu dáváte přednost a jakým rostlinám se bude na vašem pozemku dařit.  Bylinky byste měli volit podle svých chuťových buněk. Pokud dáváte přednost české kuchyni, neměl by vám na zahrádce chybět kopr, petržel, majoránka a spousta jiných, které znáte ze svých oblíbených receptů.

Výhodou všech bylinek je, že je můžete pěstovat společně i na malé ploše a dobře snášejí sucho i přímé sluníčko. Bylinky rozhodně patří i do moderních zahrad. 

Zahrada pro okrasu

Chcete zahradu, kterou vám budou všichni závidět? Pak vytvořte koncept okrasné zahrady. Tento typ zahrady není sice nic jednoduchého, ale ve výsledku potěší duši i oči. Je jenom na vás v jakém stylu si ji vytvoříte. Může být klasická, ale také do stylu Japonska či Francie. Dbejte vždy na estetiku, funkčnost a nepodceňte pohled na vaši zahradu z různých úhlů.

Zahrada přírodní

Přírodní zahrada je trendem poslední doby. Jedná se o zahrady, kde je minimální zásah lidské ruky, jsou ekologické, udržitelné a po čase méně a méně náročné. Určitě na tuto zahradu patří přírodní materiály a recykláty.