header-logo.png
apartment-2094702_1920.width-800.jpg

5  užitečných tipů, jak zvětšit malé prostory v bytě

Mít malý stan, jako autor známého evergreenu z minulého století, je celkem v pohodě. Na konci víkendu ho sbalíte a vrátíte se do svého pohodlného bytu. Co ale dělat, když právě ten byt, je tím malým , co nás trápí? Nezoufejte, vše má řešení, poradíme jak si i v malém bytě připadat, minimálně nestísněně. Začínáme předsíní Každý slušný člověk tudy totiž do bytu vchází a první dojem je zásadní. V předsíni odkládáme nejen to, co má zůstat za dveřmi, tedy problémy z venku , z práce, ze školy, ale také svršky, čepice rukavice a boty.

Tip č. 1

Vše musí být schované! Aby předsíň nevypadala jako skladiště, volte rozhodně uzavřené úložné prostory, tedy skříně, botníky, šatníky. Vše ukládejte dovnitř a zavírejte. V malých předsíních se vyplatí investovat do vestavěné skříně a využít prostor i ve výškách. Pamatujte, vše co je zavřené uvnitř je schované a volné prostory zvětšují dojem z místnosti.

Tip č. 2

Světlé barvy na zdech! Pokud máte předsíň v panelákovém bytě jeden a půl na jeden a půl metru zvolte určitě při malování bílou maximálně krémovou nebo jinou hodně světlou barvu. Světlé zdi  místnost opticky roztáhnou. I když milujete temně fialovou nebo modrou, nechte si zajít chuť a dejte svojí předsíni šanci se rozsvítit. 

Tip č.3

Sviťte minimálně dvěma světly! Ideálně třemi. Na malé místnosti jako je předsíň rozhodně nešetřete na osvětlení. Kupte kvalitní osvětlení a dobře zvažte jeho ideální rozmístění. Šance na optické rozjasnění se použitím správného osvětlení silně zvyšuje. Centrální světlo by mělo být přímo ve stropě, ideálně uprostřed místnosti, pokud zdi netvoří pravidelné tvary, mělo by být hlavní světlo umístěno blíže k největšímu rohu, tedy ke zdem,  které svírají ten nejširší úhel. Druhé světlo by mělo být přímo nad zrcadlem nebo vestavěnou skříní, ideálně se zrcadlovou stěnou. Pokud je to možné přidejte i třetí, kamkoliv se vejde. Nad věšák na boční stranu skříně nebo vstupní dveře do další místnosti.

Tip č.4

Pořiďte si věšák! I do malé místnosti se tato tradiční bytová proprieta většinou vejde, jasně určuje  účel místnosti a ještě k tomu může celkový dojem z vkusně zařízené předsíně významně podtrhnout.  Dle zařízení bytu si totiž můžete pořídit věšáky designové, tipu „němý sluha“, a to od kovových, přes drátěné a dřevěné, až po téměř umělecká díla. Případně vsadíte na starou klasiku s kulatou obručí na držení deštníků a rozevřené věšáky na kabáty nebo klobouky. Na věšák se odkládají nejen kabáty, ale i čepice, cyklistické helmy, rukavice nebo právě zmíněný deštník.

Tip č.5

Schovejte to! V malé předsíni máme krásně bíle vymalováno, máme tady vestavěnou skříň, hlavní světlo uprostřed, jedno nad zrcadlem skříně a jedno menší ještě nad vstupními dveřmi do kuchyně. Naproti vestavěné skříni je botník a vedle něj rohož, určená pro mokré boty. Ideál ! Chceme-li místnosti zachovat její vzdušnost a opticky jí udržet větší je to snadné! Odložené věci ukládáme do skříněk, botníků a úložných prostor. Místnost si tím udržuje svoji vzdušnost, nepůsobí jako skladiště a díky zdem, zrcadlům i světlům nám trochu té námahy s uložením věcí do skříněk a šuplíků přinese odměnu ve formě pocitu, že naše předsíň není žádná kopka, ale příjemná vzdušná místnost, která tvoří harmonický vstup do našeho domova.

Vaši nemovitost můžete prodávat už za 10 minut. A nic to nestojí. Využijte www.realitniaplikace.cz