
Chystáte se stavět vlastní dům?
Pak vás čeká stavební povolení, ohlášení stavby, územní souhlas a spousty dalších pojmů, které musíme znát, pokud se chceme pustit do stavby svého vysněného rodinného domu. A někdy je dobré nastudovat si dopředu co vás čeká, protože to rozhodně není žádná sranda.

TOP rady jak zvládnout stěhování
Lepší vyhořet, než se stěhovat. Už jste se někdy stěhovali? Tak víte, že to nemá daleko od pravdy. Nemusí to být ale taková tragédie, chce to jen několik tipů, abyste to zvládli bez zbytečného stresu.

Soused neoprávněně užívá váš pozemek, jak mu zabránit?
Nahlédli jste do katastrálních map a zjistili, že hranice vašeho pozemku nesouhlasí s vytyčeným plotem? Nejste určitě jediní. Případů, kdy bylo v důsledku digitalizace pozemkových map zjištěno, že hranice pozemků neodpovídají skutečnému stavu, přibylo.

Jak přepsat energie při změně majitele nemovitosti
Prodej bytu nebo rodinného domu s sebou nese nutnost vyřídit mnoho úředních záležitostí. Jednou z nich je i přepis energií na nového majitele. Přepis energií může proběhnout při prodeji i pronájmu nemovitosti. Jak postupovat při přepisu energií?

Zrušení daně z nabytí nemovitých věcí míří do Senátu
Ve třetím čtení 8.7.2020 poslanci schválili zrušení daně nabytí z nemovitých věcí, která představovala čtyři procenta z celkové kupní ceny a byla splatná do 3 měsíců od nabytí nemovitosti. Jednalo se tedy vždy o významnou částku z celkového rozpočtu, při koupi nemovitosti.